Tech Insights. vSphere 8 та vSAN 8
2022
Нещодавно на VMware Explore 2022 були анонсовані нова платформа віртуалізації vSphere 8 та віртуальна система зберігання даних vSAN 8. Нові редакції ПЗ вже доступні для замовлення за ціною попередньої 7 версії.
Ми вже ознайомились з функціоналом та особливостями нових версій та готові поділитися досвідом із зацікавленими замовниками з можливістю демонстрації на нашому демо-стенді.
Декілька слів про технологічні нововведення, які можуть зацікавити кінцевих користувачів, у першу чергу:
1. Оновлення Virtual Hardware до Version 20. Додано підтримку останніх моделей процесорів Intel та AMD, останніх версій ОС Windows / OC Linux, функціонал High Latency Sensitivity with Hyper-threading (дозволяє "прив’язати" vCPU до конкретного фізичного ядра, навіть при міграції).
2. Можливість використовувати до 8 vGPU в одній віртуальній машині (раніше ця кількість була обмежена 4 vGPU).
3. Повна підтримка DPU (функція vSphere Distributed Services Engine, раніше відома як Project Monterey). По своїй сутності, це екземпляр ESXi, що здатен використовувати "голе залізо" в рамках DPU – апаратні ресурси PCIe пристроїв, таких як NIC та GPU. На поточний момент це дозволяє знизити навантаження на CPU в частині обслуговування vSphere Distributed Switch і NSX, але згодом "під’їде" і розширення функціоналу. Також використання DPU на певних сценаріях (aka Redis) дає можливість додатково вивільнити до 20% ресурсів CPU.
4. Покращення функціональності при роботі з кластерами Kubernetes. Оновлено функціонал консолідації Tanzu Kubernetes в рамках єдиного середовища Vmware (Tanzu Kubernetes Grid on vSphere 8), додано можливість кастомізувати і зберігати образи PhotonOS і Ubuntu для використання в середовищі Tanzu Kubernetes та багато іншого. Слід зазначити, що в цілому нові функції значно спрощують роботу та рутинні процеси DevOps команд.
5. Розширення та уніфікація функціоналу керування життєвим циклом. Механізм vSphere Lifecycle Manager йде на заміну Baseline Lifecycle Management. В рамках нового функціоналу, є можливість виконувати процедури оновлення без переводу хостів до maintenance mode, а vSphere Configuration Profiles надає ширший набір інструментів для керування кластерами.
6. Оптимізація AI/ML навантажень. З’явились засоби уніфікованого керування для AI/ML Hardware Accelerators, Device Groups дозволяють оптимізувати споживання апаратних ресурсів NIC та GPU. І, передбачувано, саме NVIDIA стане першим партнером VMware, який підтримує Device Groups з усіма необхідними сумісними драйверами.
7. Оновлення і розширення функцій моніторингу і керування оперативною пам’яттю. Так, значно покращено продуктивність механізмів відстежування стану навантаження на оперативну пам’ять для запобігання деградації продуктивності віртуальних машин. Особливо це стосується випадків, коли на хостах використовується пам’ять типу PMEM - Persistent Memory. Тепер, крім алертів про критичний стан обсягів RAM, модуль DRS надає рекомендації щодо найбільш оптимального розміщення віртуальних машин для уникнення проблем з продуктивністю.
8. Покращення безпеки. Тепер взагалі видалено підтримку вразливих протоколів TLS 1.0 і TLS 1.1, SSH-сесія припиняється по тайм-ауту за замовчуванням (SSH Automatic Timeout), "демони" і процеси виконуються у "пісочниці" з мінімумом необхідних повноважень (Sandboxed Daemons) та багато іншого.
Більш докладно про ці та інші нововведення можна прочитати в офіційному блозі виробника.
Як вже зазначено вище, разом з vSphere 8 компанія VMware анонсувала і vSAN 8 з новою архітектурою Express Storage Architecture (ESA). З якою метою це зроблено? Останнім часом структура апаратного забезпечення в системах зберігання даних стрімко і суттєво змінюється: недорогі SSD з інтерфейсами SATA/SAS та NVMe-накопичувачі активно витісняють традиційні механічні диски, "стеля" швидкості мережі піднялася з 10 Гбіт/с до 100 Гбіт/с. Все це вимагало докорінного оновлення vSAN, і воно відбулось. Ключовими особливостями стали патентована файлова система LFS (Log-structured File System), оптимізований для операцій запису менеджер об’єктів (Log-structured Object Manager) і оновлений формат дискових об’єктів.
Як наслідок, використання архітектури ESA дозволяє знизити майже до нуля "накладні витрати" на підтримку віртуалізації і суттєво підвищити стійкість до відмов:
1. За рахунок використання LFS продуктивність RAID-5/6 наблизилась до продуктивності RAID-1.
2. Обробка мережевого трафіку наблизилась до швидкості апаратних компонентів.
3. Механізм обробки даних на RAID-5 автоматично обирає найбільш оптимальний спосіб розміщення даних, що зменшує використання «сирого» дискового простору (щоправда, для цього має бути наявно не менше 3-х обчислювальних нод...).
4. Механізми стискання даних та шифрування зазнали оптимізації, що дозволило уникнути зайвих операцій і значно знизити навантаження і на мережу, і на CPU.
5. Механізм Storage Pool Construct тепер додатково надає можливість об’єднувати і віддавати ємність усіх пристроїв хоста в загальну ємність vSAN, що суттєво спрощує керування доступністю даних та процедури обслуговування.
6. Знижено вплив виконання снепшотів на продуктивність віртуальних машин.
7. Збільшено логічний ліміт ємності буферу кеш-пам’яті з 600 ГБ до 1,6ТБ.
Тож всіх, кому цікаві нові рішення з віртуалізації, запрошуємо протестувати їх на нашому демо-стенді за попереднім записом.