Чому український бізнес має працювати в умовах війни?

09
березня
2022

В складних умовах війни перед топ-менеджерами постають виклики, до яких нас не готували у бізнес-школах. Проте за останні роки український бізнес доказав свою стійкість та має безумовно продовжувати працювати й в умовах війни, - вважає віцепрезидентка ІТ-Інтегратор Надія Омельченко.

По-перше, компанії мають докладати максимальних зусиль задля того, щоб відновити свою оперативну діяльність та продовжувати функціонувати й забезпечувати необхідні товари та послуги. Вже зараз ми маємо разючі приклади єднання компаній, які не призупиняють своєї діяльності, Таким чином вони підтримують безперервність функціонування інфраструктури країни. При цьому, що важливо, співробітники знають, що вони можуть повернутися на своє робоче місце і швидше повертаються. 

Наразі дуже важливо звернути особливу увагу на психологічний стан вашої команди. Тому що, більшість з ваших працівників так чи інакше зіткнулися з травматичними аспектами війни – втратили рідних чи роботу або домівки, допомагали військовим чи теробороні. Керівникам наразі дуже важливо чітко розуміти, що відбувається всередині компанії, для того, щоби травматизація не стала справжньою проблемою. Вам треба допомогти людям виконувати свою роботу, робити те, до чого вони звикли – компанії цілком можуть допомогти співробітнику відчувати автономію та опанувати контроль над робочою ситуацією. Й таким чином повернутися до активної соціальної та професійної ролі.

По-друге, must для керівника та його співробітників сьогодні  –  це підтримувати міжособову та комунікативну безперервність – зв’язок з керівником, з колегами. Сьогодні всім дуже важливо залишатися частиною робочої спільноти. В кожного має бути можливість розуміти, що ти не один. А також трансформувати свої не завжди позитивні емоції в дію, виразити підтримку іншому. В наших умовах також надзвичайно потрібна спільна фізична активність, робити щось разом – це дуже добре.  Якщо у вас є можливість зайнятися разом волонтерством, це також сприятиме нормалізації психологічного стану ваших співробітників й роботі вашого бізнесу.

Сьогодні відділи компанії перетворюються на малі групи швидкої допомоги – всім членам міні-команд потрібно збиратися (хоча б онлайн) та говорити про подальшу роботу, не приховувати будь-яку інформацію. Це однозначно підсилить стійкість команди. Це пояснюються тим, що травма опрацьовується в групах, виробляється спільний наратив. При цьому роботодавці в  жодному разі не мають розділяти співробітників за ознакою географічного знаходження. Цілком зрозуміло, що якщо комусь довелося поїхати з країни, в сьогоднішніх умовах – це нормально. Треба усвідомлювати, що кожна людина по різному реагує на стрес, має свій час на саморегуляцію.

По-третє, необхідно підтримувати особисту безперервність – думати про те, ким я є, що я роблю для перемоги своєї країни, нагадувати собі зараз, що навіть якщо я перебуваю далеко від компанії, я обов'язково повернуся. Це допоможе вам зберегти своє самовизначення як члена команди. 

Пам'ятаємо про принцип безперервності, впроваджуємо його в життя, працюємо та боремося!

Слава Україні!