Як пандемія посприяла пришвидшенню цифровізації в Україні?

17
февраля
2021

Про це говорили під час Всеукраїнського Форуму Україна 30, де представники української влади, ЄС та міжнародних організацій дискутували про пандемію та шляхи її подолання.

Про швидку адаптацію України до нових умов, спричинених пандемією, говорить той факт, що бізнес масово переходить на дистанційну роботу. Про це говорила наша віцепрезидентка Надія Омельченко. Надія вважає, що бізнес вже не буде таким, яким був до COVID-19. За оцінкою Cisco, до старту пандемії, відсоток організацій, в яких більш ніж половина співробітників працюють на віддаленці, становив 19%, а зараз він становить 62%. Компанія прогнозує, що коли ми впораємося з вірусом, цей відсоток опуститься до позначки в 37%. Отже, віддаленка – це серйозно та надовго. 

"Настав той час, коли бізнес має вирішити: або він змінюється, або він вмирає. Або він має певну цифрову оболонку, або не має", – говорить Надія.

На думку Надії, для виживання в сьогоднішніх умовах бізнесу необхідно збільшувати соціальну відповідальність та більш активно співпрацювати, як з іншими компаніями, так і з державними установами, реалізуючи спільні проєкти.

Водночас COVID-19 мав й позитивні наслідки, як для галузі, так і для корпоративного сектору в цілому. Пандемія стала поштовхом до швидкого впровадження інновацій. Проєкти, які раніше впроваджувалися по кілька років, зараз реалізуються за кілька місяців. 

Під час дискусії міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров підкреслив, що пандемія певним чином сприяла пришвидшенню цифровізації в країні. За словами віцепрем'єр-міністра, під час коронавірусу в п’ять разів збільшилася кількість користувачів державними послугами онлайн. 

Отже, працюємо в умовах нової нормальності та тримаємо курс на подальшу диджиталізацію бізнесу!